Home » » 20 iunie Gloria Cornesti-Progresul Cernica

20 iunie Gloria Cornesti-Progresul Cernica

Utchim Gaesti si Gloria Cornesti obtinand biletele pentru finala! La Cornesti, Gloria a trecut cu 6-1 de Recolta Gura Sutii, un meci care ne scuteste de alte comentarii.
Meci spectaculos la Viisoara, intre Utchim Gaesti si Bradul Moroieni! Bradul a condus cu 3-1 si 4-2, insa gaestenii au marcat in minutele 89 si 90+2 (in inferioritate numerica) si au trimis meciul in prelungiri! Era 4-4... fara teatru! In cele 30 de minute de prelungiri, Utchim a mai marcat de trei ori, scorul final fiind de 7-4!
Pentru Gloria Cornesti urmeaza meciul de baraj, de miercuri, 20 mai, ora 17.30, cu Progresul Cernica (Ilfov), partida ce se va disputa in la Boldesti (Prahova) si uram si noi succes echipei lui Nelu Radu!
Finala fazei judetene a Cupei Romaniei, Gloria Cornesti - Utchim Gaesti se va disputa sambata viitoare, pe un teren ce va fi stabilit de AJF.