Gloria Corneşti-Comprest GIM 4-1

Victorie pentru Gloria Cornesti!

Gloria Cornesti a obtinut o victorie importanta, impunandu-se in primul tur al Cupei Romaniei, in fata celor de la Comprest Bucuresti. Formatia lui Nelu Radu a condus cu 1-0 la pauza, dupa reusita lui Grama din penalti, in chiar ultimul minut al primei reprize. Oaspetii, in mare parte juniori, au egalat in minutul 59 prin Balota, insa, Cravcescu (67), noua achizitie a Gloriei, Nelu Radu (78) si Daniel Gae (90) au inscris pentru Cornesti, ducand scorul la 4-1. Cu trei minute inainte de final finantatorul-jucator Nelu Radu a ratat o lovitura de la 11m, la scorul de 3-1. In urma acestui rezultat, Gloria Cornesti se califica in turul II al Cupei Romanei si va intalni, mai mult ca sigur, o echipa damboviteana dintre FCM Targoviste, Electrosid Titu sau Chindia Targoviste.
Din lotul Glorie nu mai fac parte Octavian Gheorghe si Florin Gheorghe, ambii plecati la Vispesti Ploiesti (echipa la care mai evolueaza Bogdan Onut si Cristi Vlad, iar antrenor este fostul stelist Joe Panait) si Ionut Constantin, revenit la FCM Targoviste.